افتتاح کمپ ترک اعتیاد زنان در بوشهر/ عدم همکاری بخش خصوصی با بهزیستی

[ad_1]

وی افزود: در این معاونت دفاتر مختلف پیشگیری وجود دارد که شامل دفاتر پیشگیری از معلولیت، اعتیاد ، آسیب های اجتماعی و مشاوره روانشناختی می شود.

معاون پیشگیری سازمان بهزیستی استان بوشهر بیان کرد: رویکرد بهزیستی توجه زیادی به مقوله پیشگیری دارد و برنامه ها بیشتر اجتماعی محور اجرا می شود.

غلامی با اشاره به اینکه اکنون ۱۴۰ تیم اجتماع محور با اداره کل بهزیستی استان بوشهر همکاری دارند، افزود: تلاش می‌شود فعالیت ها  به خود مردم سپرده شود چراکه تاثیرگذاری بیشتری خواهد داشت.

وی افزود: درمان اعتیاد یکی از پرچالش ترین حوزه‌های بهزیستی است و ما در استان بوشهر جهت کمک به ترک اعتیاد افراد ۱۲ کمپ، ده کلینیک و سه مرکز گذرگاهی جهت ارائه خدمت  داریم.

معاون پیشگیری بهزیستی استان بوشهر بیان کرد دفتر مشاوره خط ۱۴۸۰ بهزیستی در سه شیفت با چهارخط فعال و ۲ اپراتور خدمات مشاوره ای ارائه می دهد که بیشترین مشکلات مطرح شده مسائل بین زوج و زوجه بوده است.

وی در ادامه افزود: همچنین مراکز مشاوره حضوری دولتی نیز  در شهر بوشهر آماده ارائه خدمات هستند.

غلامی گفت: در استان های مختلف بنا بر اقلیم و وضعیت استان خدمات ارائه می‌شود که استان بوشهر با توجه به وجود برخی شهرستان‌های مهاجر پذیر در زمینه اعتیاد جزو استانهای پاک معرفی شده است.

وی بیان کرد: در ماه آینده کمپ بانوان جهت ترک اعتیاد در مرکز استان به صورت متمرکز و استانی جهت ارائه خدمات افتتاح خواهد شد.

معاون پیشگیری سازمان بهزیستی استان بوشهر بیان کرد: در بوشهر بخش خصوصی ارتباطی برای همکاری با بهزیستی ندارد چرا که نوع نگاه افراد نقدی است.

انتهاي پيام/ 930610

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *